KRONOS Przedsiębiorstwo
Usługowo-Geologiczne Sp. z o.o.
USŁUGI GEOLOGICZNE W ZAKRESIE POSZUKIWANIA, DOKUMENTOWANIA I WYDOBYCIA KOPALIN
Strona Główna Oferta Doświadczenie Oprogramowanie Kontakt
 
Geologia naftowa
»
Geologia złożowa
»
Geotechnika
»
Georadar
»
Sejsmika
»


Sejsmika:

Przetwarzanie sejsmiczne

    Przedsiębiorstwo Usługowo-Geologiczne Kronos Sp. z o.o. jest obecne na rynku od 1999 roku.  Początkowo jego aktywność koncentrowała się na powierzchniowych  badaniach geochemicznych w warunkach morskich oraz lądowych, jednak od 2000 roku  firma aktywnie poszukiwała i realizowała projekty z zakresu geologii oraz sejsmiki. Obecnie firma oraz jej pracownicy mogą poszczycić się realizacją szeregu zadań z zakresu przetwarzania sejsmicznego oraz interpretacji sejsmicznej. Jedynie w 2010 roku ogółem przetworzono oraz zinterpretowano 2400 kmb materiałów sejsmicznych z obszaru północnej Polski.
    Zarówno w zakresie przetwarzania oraz interpretacji Przedsiębiorstwo Uslugowo-Geologiczne Kronos Sp. z o.o. opiera się na produktach firmy Halliburton – Landmark. Do przetwarzania materiałów sejsmicznych 2D wykorzystywany jest pakiet oprogramowania ProMax, który jest nowoczesnym interaktywnym systemem do analizy, weryfikacji oraz processingu danych sejsmicznych.

Fig.1 Okno oprogramowania ProMax.

   Interaktywne przetwarzanie oraz bezpośredni podgląd uzyskiwanych rezultatów gwarantują uzyskanie najlepszych rezultatów (Fig.2), zarówno na etapie edycji oraz sortowania tras, jak przetwarzania oraz analiz prędkości.